Servis domácích kávovarů

objednat servis

Pravidelné čištění kávovarů je skutečně důležité. Víte proč?

Pokud máte doma vlastní domácí kávovar, doporučujeme kávovar pravidelně čistit běžně dostupnými prostředky dle indikátorů na kávovaru. Toto čistění však není dlouhodobě dostačující. Proto je vhodné po nějaké době kávovar vyčistit také profesionálně – ideálně jednou za dva roky. Pokud je ale běžná spotřeba kávy větší (například 10 kg měsíčně), je čistění a údržba doporučována každé dva měsíce.

Profesionální vyčištění kávovaru – v čem je jiné než běžná domácí péče?

Služba zahrnuje čištění kávových cest, profesionální odvápnění, vyčištění mlýnku od kávových usazenin, vyčištění spárovací jednotky a promazání dostupných pohyblivých dílů.

Jak dlouho budete bez kávovaru – anebo jak dlouho trvá servis?

Obvykle čistění provádíme do druhého dne, záleží ale na dohodě. Záleží vždy na náročnosti daného úkonu a vytíženosti servisu. Vždy se snažíme práci odvést v co nejkratším termínu.

Proč je nutné čistit kávovar?

Během přípravy kávy se v každém kávovaru usazují aromatické oleje z kávových zrn. Ty po nějaké době mohou negativně ovlivnit chuť a kvalitu připravovaného nápoje – vznikne nežádoucí pachuť. Kvalitní čistící prostředek tyto usazené oleje v kávovaru rozpustí a vydezinfikuje všechny části, kudy káva protéká. Proto je důležité pravidelně a řádně provádět domácí čištění pomocí prostředků na to určených a v závislosti na frekvenci využívání kávovaru jednou za čas využít i profesionálního čištění. Rozdíl v kvalitě chuti kávy po odborném servisu kávovaru bude určitě zřejmý na první usrknutí.

Odvápňování kávovaru – proč na něj dbát?

Vodní kámen také negativně ovlivňuje chuť připravované kávy. V topném tělese kávovaru se při jeho používání usazuje vodní kámen a ten může při zanedbání údržby kávovar i vážně poškodit. K běžné domácí údržbě se používá tekutý přípravek nebo tablety. K údržbě vždy používejte jen ověřené produkty. Pokud odvápňujete doma, postupujte podle pokynů na vašem kávovaru. Nikdy neodvápňujte s vloženou filtrační patronou, při odvápňování je potřeba jí vždy z kávovaru vyjmout.

Je vhodné používat filtr vody?

Filtr změkčuje vodu a zbavuje jí mechanických nečistot, těžkých kovů a nepříjemného chlorového zápachu. Filtry se musí pravidelně vyměňovat, jinak ztrácí svou účinnost. Správně by se měly měnit přibližně jednou za dva měsíce. Po uplynutí této doby nejenže přichází filtr o svou účinnost, ale mohou se v něm i tvořit zdraví škodlivé plísně. 

 

Servis kávovarů Bzenec|Servis kávovarů Kyjov|Servis kávovarů Hodonín|Servis kávovarů Veselí nad Moravou 
DeLonghi, Saeco a ostatních dle domluvy.